قوانین و مقررات

نویسنده: مدیریت سایت 10 تیر 1399

ررات

شرایط و قوانین استفاده از خدمات فروشگاه سرای پایتخت

ورود کاربران به وب‏‌سایت سرای پایتخت هنگام استفاده از پروفایل شخصی، طرح‏‌های تشویقی و سایر خدمات ارائه شده توسط سرای پایتخت  به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویس‌‏ها و خدمات سرای پایتخت می باشد. توجه داشته باشید که ثبت سفارش نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین سرای پایتخت از سوی کاربر است. لازم به ذکر است شرایط و قوانین مندرج، جایگزین کلیه توافق‏‌های قبلی محسوب می‏‌شود.

قوانین عمومی

توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های سرای پایتخت منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های سرای پایتخت  تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

کنسل کردن سفارش هنگام تحویل محصول:

همانطور که قبلا در رویه های ارسال سفارش ذکر شد کلیه کالا ها  دارای هزینه حمل بوده و قبل از ارسال کالا  در پرداخت آنلاین از کاربر دریافت می گردد. در صورتی که کالا  برای مشتری ارسال شده و وی از دریافت کالای سالم امتناع کند یا نظر خود را عوض کند (تعویض کالا یا کنسل کردن سفارش یا …)، سرای پایتخت می تواند محصول را برگرداند ولی هزینه حمل رفت و برگشت از  مشتری کسر می شود و مابقی پول به وی پرداخت می شود

در صورتی که همان روز ثبت سفارش ، سفارش از سمت مشتری کنسل شود مبلغ کاملا برگردانده می شود. ولی اگر روزهای بعد از ثبت سفارش (حتی یک روز) سفارش کنسل شود هزینه های حمل و مالیات بر ارزش افزوده کالا از بیعانه وی کسر خواهد شد.

گارانتی:

کلیه محصولات سرای پایتخت با گارانتی ارائه می شوند. مگر اینکه در صفحه محصول نام شرکت گارانتی کننده ذکر نشده باشد که در اینصورت محصول فاقد گارانتی است. کلیه امور مربوط به گارانتی و خدمات پس از فروش با شرکت گارانتی کننده است و سرای پایتخت مسئولیتی در قبال آن ندارد. محصولات ارسالی همگی ضمانت صحت و سلامت فیزیکی دارند و تست شده تحویل مشتری می شوند. ضمنا هیچگونه محصول فیک یا تقلبی در فروشگاه سرای پایتخت  عرضه نمی شود و اگر یک محصول بدون گارانتی است دلیل بر فیک بودن آن نیست. مثلا محصولات سامسونگ دیگر با ضمانت سام سرویس عرضه نمی شوند چون به علت شرایط تحریم دیگر در ایران فعالیت ندارند. ولی همچنان محصولات اصل سامسونگ در ایران خرید و فروش می شوند و این محصولات با گارانتی های متفرقه به بازار عرضه شده اند. این شرکتها علاوه بر نصب کالا ، تامین قطعات یدکی محصول را نیز بر عهده دارند.

تعریف مشتری یا کاربر

مشتری یا کاربر به شخصی گفته می‌شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت نام درج کرده است، به ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات سرای پایتخت اقدام کند. همچنین از آنجا که سرای پایتخت  یک وب‌سایت خرده‌فروشی آنلاین است، طبق قانون تجارت الکترونیک مشتری یا مصرف کننده هر شخصی است که به منظوری جز تجارت یا شغل حرفه‌ای به خرید کالا یا خدمات اقدام می‌کند.

تعریف فروشنده و شرایط کالاهای فروشندگان

محصولات ارایه شده در وب‌سایت، یا توسط سرای پایتخت  از برندهای معتبر و واردکنندگان بزرگ خریداری و عرضه می‌شود و یا برخی فروشندگان با سرای پایتخت  همکاری می‌کنند و محصولات خود را به‌ واسطه این فروشگاه اینترنتی، به صورت آنلاین به فروش می‌رسانند.

– سفارش‌هایی که در سایت موجود باشند و قیمت داشته باشند،پس از ثبت سفارش ، حداکثر ۲ روز بعد  ارسال خواهند شد.